Kuracja oczyszczająca

Jak oczyścić jelita

    Kuracja oczyszczająca organizm z toksyn i złogów przede wszystkim opierać powinna się na regulacji prawidłowego funkcjonowania jelit. Nieprawidłowa flora bakteryjna, zaburzona perystaltyka, pasożyty, infekcje oraz niekontrolowane procesy gnilne w jelitach są podstawowym źródłem wielu obciążeń, które często uniemożliwiają oczyszczanie i naturalną regenerację całego organizmu. Każda kuracja związana z potrzebą wzmocnienia i uregulowania stanu zdrowia - także w przypadku chorób przewlekłych - oprócz właściwej diety, powinna bazować na przywróceniu równowagi w obszarze pracy jelit.

Warto zdać sobie sprawę z tego, jak ważną rolę dla naszego zdrowia odgrywa układ pokarmowy. W przypadku oczyszczania organizmu kwestia ta jest jedną z najważniejszych. Wiąże się ona bowiem nie tylko ze zdolnością naszego ciała do pozbycia się toksyn, lecz także z utrzymaniem prawidłowych przemian metabolicznych oraz poziomem wydolności systemu immunologicznego.

Wszystkie substancje odżywcze przetwarzane i wchłaniane są w jelitach. Przez ich ścianki strawione składniki pokarmu wnikają do krwiobiegu, a potem wraz z krwią wędrują do poszczególnych komórek ciała. Jeśli jednak zamiast substancji odżywczych w jelitach gromadzi się coraz więcej toksyn, to właśnie one przenikają do krwi, zatruwając i zakwaszając nasze ciało.

Warto równocześnie zdać sobie sprawę z tego, że prawidłowo działający układ pokarmowy człowieka stanowi naturalną barierę ochronną przed dostawaniem się do organizmu pewnych substancji przemiany materii. Wiele z nich w kontakcie z krwią wywołuje mikro stany zapalne tkanek oraz zaburzenia autoimmunologiczne (alergie, choroby z autoagresji). Już sam niedobór właściwych bakterii jelitowych pośrednio sprawia, że do organizmu mogą przedostawać się nierozłożone struktury pokarmowe (np. pierwotnie niegroźne białka) istotnie wpływające na obciążenie stanu wielu funkcji naszego ciała. Waga potrzeby utrzymania prawidłowego stanu jelit jest więc ogromna.

Zaburzenia pracy w obrębie układu pokarmowego przyczyniają się do stopniowego pogarszania stanu zdrowia i tworzą podstawy do nasilania się dalszych komplikacji. W zanieczyszczonych jelitach tworzą się złogi, które uniemożliwiają rozwój symbiotycznych bakterii. To z kolei wiąże się z powstawaniem niekontrolowanych procesów gnilnych wytwarzających toksyny. Nieprawidłowe warunki panujące w jelitach mogą w następstwach powodować wiele szkód takich jak nadżerki błony śluzowej, a także utrudnienia w systematycznej odbudowie kosmków jelitowych. Stan taki jest bardzo niebezpieczny i może powodować wiele poważnych chorób.

Efektywna kuracja oczyszczająca realizująca kompletne podejście w przywróceniu zdrowia jelit powinna opierać się wobec powyższego na trzech synergicznych działaniach. Pierwszym z nich jest pozbycie się z organizmu pasożytów i drobnoustrojów, które zatruwają organizm oraz utrudniają rozwój prawidłowych bakterii jelitowych. Jednocześnie bardzo ważnym jest, by zadbać o wzmożone wydalanie złogów pozostających w jelitach. Podczas kuracji niezbędnym może byc także przyjmowanie specjalistycznych probiotyków w celu odbudowy naturalnej flory bakteryjnej chroniącej organizm przed ponownymi zaburzeniami metabolicznymi.

Jednym z najbardziej profesjonalnych zestawów suplementacyjnych mogących realne pomóc w spełnieniu powyższych warunków jest Premium Health. Jego składniki istotnie wpływają na całościowe oczyszczenie jelit oraz przywrócenie organizmowi właściwej równowagi zdrowotnej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak oczyścić jelita lub zamówić najwyższej jakości suplementy diety - zadzwoń!

Czytaj więcej...